•   "Kararlılık, azim ve direnç sizi başarıya götürür."
  •   "Gerçeklerin peşinde koşmak yürek ister."
  •   "Hayatta en çok sevmediğim şeylerden biri sürekli söylenen insanlardır."
  •   "Önemli olan vücudunu kullanabilmen değil, doğru işlerde kullanabilmendir."
  •   "Aradığın şey sadece aşk olmamalı eğer öyle ise küçük tatlarla yetinmek zorunda kalırsın."

cmd_kullanici_isim_degistirme.jpg

Windows üzerinde bulunan kullanıcılarınızın adını değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için bir çok yöntem bulunabilir ben bunların sadece bir kaçından bahsedeceğim.

"Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > Kullanıcı Adınızı Değiştirin" adımlarını izleyerek kullanıcı adını değiştirebileceğiniz gibi her hangi bir sorun yaşamanız durumunda çözüme cmd ile yaklaşabiliriz. 

Windows 10 'da

Yöntem 1 - Windows ikonuna sağ tık yapın ve Çalıştır'a tıklayın. CMD yazın ve Enter'a basın. Tırnak içerisindeki kodu sırasıyla izleyin:"runas /profile /user:administrator cmd" yazın ve Enter'a basın. Sizden yönetici hesabının şifresini isteyecektir. "Şifreyi girin" ve Enter'a basın.

Yöntem 2 - Windows ikonunun yanında bulunan "Windows'u Ara" simgesine tıklayın.  CMD yazın ve arama sonucunda çıkan Komut İstemi'ne sağ click yapın ve Yönetici olarak çalıştır 'a tıklayın.

Yukarıda ki anlatılan yönetici olarak komut penceresini (cmd) çalıştırdıktan sonra aşağıda tırnak içerisinde belirtilen kodu komutu girin:

"wmic useraccount where "name='kadi'" rename veli"  yazın ve Enter'a basın.

 

Tebrikler, Artık "kadi" kullanıcısının adını "veli" olarak değiştirdiniz. Sizde bilgisayarınızda var olan bir kullanıcı adını değiştirmek için "kadi" yerine bilgisayarınızda var olan bir kullanıcı adını yazmanız ve "veli" yerine ise değiştirmek istediğiniz yeni kullanıcı adını giriniz.

 

Yorumlar

Yorum Eklenmemiş...

Yorum Yaz

Adınız: *
E-Mail Adresiniz: *
Web Sitesi:
Yorum: *
Güvenlik Kodu: *
 
Was a Microsoft Student Partner